Včelí úly

Ve výrobě preferuji kvalitu nad kvantitou a díky tomuto přesvěčení nevyrábíme úly nejlevnější, ale kvalitní. Během své 8 mi leté výroby jsme neměl jedinou reklamaci.

Včelí nástavkový úl r.m. 39 x 24, nejpoužívanější mezi včelaři a ideální pro práci včelaře.

Možno zvolit způsob včelaření na teplou či studenou stavbu.

Kvalitní dřevěná konstrukce nástavků, je zateplená polystyrenem o síle 2cm a s palubkami uvnitř i vně.

Dna vyrábím celodřevěná s možností přístupu ze dvou stran, nebo celozasíťovaná varroa dna, které umožnujě celoroční kontrolu spadu roztočů.

Střechy vyrábím  a dodávám na přání zákazníka sololitovou, nebo plechovou se zateplením. Sám jsem upřednostňuji plechové díky jejich odolnosti a výborným tepelně izolačním vlastnostem.

Stěny úlu izolované 2 cm polystyrenem mají právě na jaře při nastupujícím rozvoji tu výhodu, že nedovolují, aby při proměnlivém počasí a velikých teplotních rozdílech teplo unikalo příliš rychle a v teplých letních dnech docházelo k přehřívání včelstev.

Včelstvo se v těchto úlech stahuje do zimního hroznu podstatně později a snižuje spotřebu cukerných zásob během zimy.

Palubky jsou ke kostře přisponkovány sponkami máčenými v pryskyřici, která zamezí vytahování sponek. K nástavkům doporučuji i příslušenství v podobě postranních úchopových latí, které zjednoduší práci s nástavkem, a prodlouží jeho životnost.

2 komentáře: Včelí úly

  1. Jaroslav Hansl napsal:

    Dobrý den,
    jak je řešena plechová stříška? Je tam nejdříve sololitová a na ní plechová nebo ne? Děkuji za odpověď.

  2. admin napsal:

    Dobrý den, plechová střecha je vhodná pro venku umístěné úly a není nutná doplňovat o sololitové víko, to se používá na úly umístěné v zastřešeném včelíně. Pod obě víka se používá pouze strůpková folie aby nedocházelo k vykusování polystyrenu ve víku a mohly se včely bez rušení kontrolovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *